Aktuality

pondělí
1. října
2018
MUDr. Olga Sehnalová, MBA

napsal(a)
MUDr. Olga Sehnalová,
MBA

Bezbariérové prostředí je pro všechny

Když jsme před léty začínali zlepšovat bezbariérové prostředí v Kroměříži, celkem často jsem musela čelit námitce, že je to složité, drahé a “pro kolik lidí, že to vlastně děláme, že tady těch vozíčkářů zase tolik nemáme”. Odpovídám na tu otázku dnes stejně jako tenkrát.

Děláme to pro všechny. Nejen pro naše občany s trvalým handicapem, i když jim jsou tyto úpravy určeny především. Snížené nájezdy a nízkopodlažní autobusy přece ocení i každá maminka nebo tatínek s kočárkem a malými dětmi. I bolavé koleno pozná každý centimetr navíc, který musí překonat. Zřetelné označení pro dobrou orientaci pomůže nejen třeba nám, co musíme nosit brýle, ale s přibývajícím věkem všem. Nebuďme nevšímaví ani k těm, co hůře slyší. A tak můžeme pokračovat do nekonečna

Bezbariérové prostředí se za ta léta výrazně zlepšilo, v končícím volebním období se konečně podařilo alespoň částečně vyřešit i přístupnost radnice. Bezbariérové přechody se staly v Kroměříži standardem. Stále ale je co zlepšovat. Stačí nebýt lhostejný a vnímat potřeby druhých.