Aktuality

pátek
29. května
2020
Mgr., Bc. Karel Holík, BA, MBA

napsal(a)
Mgr., Bc. Karel Holík, BA,
MBA

Koupaliště Bajda se otevře veřejnosti v pondělí 1. června

Kroměřížské koupaliště Bajda zahájí letošní letní sezonu v pondělí 1. června. „Prostory koupaliště i pracovníci Sportovních zařízení města Kroměříže, pod něž Bajda spadá, jsou připravení na návštěvníky. Očekáváme, že i návštěvníci se těší na otevření venkovního bazénu, který je tradičně hojně využívaný,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Spokojenost návštěvníků by neměla narušit ani omezení související s přetrvávající hrozbou nákazy koronavirem, jež je třeba dodržet.

„V areálu koupaliště se může nacházet současně maximálně 300 osob, což je číslo zahrnující i provozní zaměstnance Bajdy, např. pokladní, plavčíky a další. Jakmile se kapacita naplní, je nutné uzavřít vstup a dovnitř pouštět pouze ten počet lidí, kteří jej opustí,“ uvedl Petr Opravil pověřený vedením Sportovních zařízení města Kroměříže. „Návštěvníci by měli používat desinfekci, která bude připravená u vstupu a na toaletách. Při pobytu v bazénu a na lehátkách či dekách není nutné si chránit dýchací cesty ochranným prostředkem, třeba rouškou. Naopak je třeba ji používat při pohybu v areálu koupaliště,“ dodal Opravil.

Otvírací doba koupaliště Bajda je stejná jako v předchozích letech - v červnu od 9 do 19 hodin, v červenci a srpnu od 9 do 20 hodin. Dospělí za celodenní vstup zaplatí 50 korun a za vstup po 16. hodině 30 korun, mládež do patnácti let, důchodce a držitele průkazu ZTP bude stát vstup 25 korun, po 16. hodině jen 15 korun a děti do šesti let mají vstup zcela zdarma.

Na Bajdě se opět budou prodávat také permanentky na vstup i na zimní stadion a krytý plavecký bazén, který bude v provozu do poloviny července. Ani ceny těchto permanentek se nezměnily. Například 20 vstupů na libovolné sportoviště přijde dospělého na 480 korun a děti do patnácti let, důchodce a majitele průkazu ZTP na 300 korun.