Aktuality

čtvrtek
9. prosince
2021
Mgr., Bc. Karel Holík, BA, MBA

napsal(a)
Mgr., Bc. Karel Holík, BA,
MBA

Město v pátek zprovozní mobilní kluziště na Hanáckém náměstí

Kroměřížská radnice v pátek 10. prosince otevře mobilní kluziště na Hanáckém náměstí. „První bruslaři se na něm budou moci projet ve 14 hodin. Mobilní kluziště město koupilo už loni, kdy jsme ho ale nemohli kvůli koronaviru zprovoznit. Věřím, že v této zimě si to vynahradíme a že nové sportoviště udělá radost zejména dětem,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kluziště bude v provozu denně od 9:00 do 21:00, na 13:00 až 14:00 a 17:00 až 18:00 je plánována úprava ledové plochy. Vstup na kluziště bude pro bruslící deset korun, zpoplatněna bude také půjčovna bruslí. Kromě půjčovny bruslí budou u kluziště také uzamykatelné skříňky na obuv a další věci. Kluziště, které stálo zhruba 2,7 milionu korun, má rozměry 13 x 28 metrů.

V předminulé zimě, tedy od prosince 2019 do března 2020, město provozovalo na Hanáckém náměstí mobilní kluziště, které si pronajalo. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti, kluziště navštívilo odhadem nejméně 15 tisíc bruslařů. Koupí mobilního kluziště chce město vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který za normální situace bývá vytížen hokejem mládeže i dospělých.