Aktuality

úterý
15. září
2020
Mgr., Bc. Karel Holík, BA, MBA

napsal(a)
Mgr., Bc. Karel Holík, BA,
MBA

Město podporuje cyklisty, nechá vybudovat pumptrack

Kroměřížská radnice chce vybudovat okruh pro jízdu na kole v terénu, takzvaný pumptrack. Stát by měl za plaveckým bazénem. Projektový záměr již schválila městská rada. „Chystáme ještě letos realizaci některých opatření týkajících se cyklodopravy, která by měla zjednodušit pohyb kolařů ve městě a zvýšit jejich bezpečnost. Myslíme však i na ty cyklisty, kteří mají raději pohyb v terénu a přírodní trasy – traily. Právě pro ně by měl vzniknout pumptrack,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Radní rovněž odsouhlasili vypracování projektové dokumentace. Samotného vybudování okruhu by se cyklisté mohli dočkat v roce 2021.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je tvořený terénními vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním. Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, je i výborným místem pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.

„Pumptrack je určený pro širokou veřejnost. Je to zábava pro jednotlivce, skupinky jezdců, pro rodiny. Užijí si jej děti, mládež i dospělí bez ohledu na výkonnost i věk, ale také zkušení bikeři. Cílem projektu je vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole.“ doplnil koordinátor městské mobility Martin Gabryš.