Aktuality

středa
8. května
2019
Mgr., Bc. Karel Holík, BA, MBA

napsal(a)
Mgr., Bc. Karel Holík, BA,
MBA

Ministr vnitra Jan Hamáček debatoval v Kroměříži se strážníky

Do Kroměříže dnes přijel ministr vnitra Jan Hamáček, aby se zde mimo jiné setkal s městskými policisty. Jejich práci ocenil. „Spolupráce Policie ČR s městskou policií je většinou velmi dobrá,“ uvedl Hamáček, který strážníkům vzápětí poděkoval. „Přestože odměňování u Policie ČR a městské policie je různé, pořád jsou naštěstí u městských policií srdcaři, kteří rádi slouží,“ dodal ministr vnitra.

Zásadní změny ohledně pravomocí městských policistů prý nechystá. „Systém by spíš rozkývaly,“ mínil ministr vnitra. Kroměřížští strážníci se zajímali například o rozvoj integrovaného záchranného systému, kurzy psovodů, opatření proti migraci, protikuřácký zákon nebo o možnost dřívějšího odchodu do důchodu.

„Je vidět, že u kroměřížské městské policie pracují zkušení lidé, kteří se v problematice orientují a nebojí se klást nepříjemné dotazy i ministrovi vnitra,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Setkání se účastnil i starosta Jaroslav Němec a zastupitelka a europoslankyně Olga Sehnalová. Kromě strážníků se Hamáček během dne v Kroměříži potkal i s dobrovolnými hasiči a příslušníky Policie ČR.