Aktuality

pátek
4. února
2022

napsal(a)
MO SOCDEM
Kroměříž

Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí bude v provozu i o jarních prázdninách

O mobilní kluziště na Hanáckém náměstí je velký zájem. Od 10. prosince 2021, kdy radnice sportoviště otevřela, ho navštívilo již více než 9000 platících bruslařů. „Zhruba 1500 lidí využilo služeb půjčovny bruslí. Mobilní kluziště bude samozřejmě v provozu i o jarních prázdninách, otevřeno bude denně od 9 do 20 hodin,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Vstup na kluziště stojí pro bruslící deset korun, zpoplatněna je také zmíněná půjčovna bruslí. Kromě půjčovny bruslí jsou u kluziště také uzamykatelné skříňky na obuv a další věci. Kluziště má rozměry 13 x 28 metrů. Město ho koupilo už v roce 2020 za zhruba 2,7 milionu korun. V minulé zimě ho ale kvůli omezením spojeným s koronavirem nemohlo zprovoznit.

V předminulé zimě, tedy od prosince 2019 do března 2020, město provozovalo na Hanáckém náměstí mobilní kluziště, které si pronajalo. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti, kluziště navštívilo odhadem nejméně 15 tisíc bruslařů. Koupí mobilního kluziště chce město vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který za normální situace bývá vytížen hokejem mládeže i dospělých.