Aktuality

pátek
28. září
2018
Mgr., Bc. Karel Holík, BA, MBA

napsal(a)
Mgr., Bc. Karel Holík, BA,
MBA

Nenecháme je zchátrat

Většina lidí, kteří se pohybují na městských sportovištích ví, že se stavěly v 70. a 80. letech minulého století v rámci takzvané akce „Z“. Podle toho taky vypadají. Jejich zázemí a technologie jsou v havarijním stavu.

Jsem rád, že se mi před lety podařilo prosadit myšlenku společné městské organizace, která se o sportoviště bude provozně starat (dnešní SZMK). Porevoluční model správy objektů sportovními oddíly nebylo šťastné řešení. Z jejich rozpočtů se nedostávalo na nevyhnutelné opravy, natož tak na rekonstrukce, které by šly ruku v ruce s dobou a moderními technologiemi, a ty si kroměřížská sportoviště určitě zaslouží.

Musíme ale začít co nejdříve. I když nejsou zbývající dotace zdaleka tak výhodné jako ty předchozí, můžeme je získat a umožní nám nemalou úsporu v rozpočtu města.
Jsem si vědom toho, že město samo o sobě na to nemá peníze, ale nenajdeme-li odvahu k rekonstrukci bazénu nebo zimního stadionu teď, může se stát, že za pár let tato zařízení z provozních důvodů zavřeme.

Pak budeme jen vzpomínat, kolik příležitostí něco udělat jsme měli. Proto – přes veškerou nevoli určitých skupin – vás žádám o podporu ve snaze dotáhnout rekonstrukce stávajících, a snad i výstavbu nových, objektů do zdárného konce.  Odměnou za to nám budou moderní a funkční sportoviště, nikoliv pomníky minulého tisíciletí a akce „Z“.