Aktuality

pondělí
30. září
2013
Bc. Radek Navrátil

napsal(a)
Bc. Radek
Navrátil

Profesní kvalifikace - MATKA

V loňském roce jsem se na konferenci pro manažery setkal poprvé s názorem, který mi téměř vyrazil dech. Byl neobvyklý, nový (alespoň pro mě) a přesto tak logický a zřejmý. Dnešní zaměstnavatelé se dívají na dobu, kterou ženy stráví na rodičovské dovolené, jako na přestávku v profesním rozvoji. Od paní Mgr. Ing. Marie Oujezdské jsem se dozvěděl, jak moc se pletou.

Čas strávený výchovou dětí rozvíjí přesně ty dovednosti, za které jako manažeři platíme obrovské peníze různým školitelům. Dva víkendy v roce, mají z manažera udělat profesionála na takzvané měkké dovednosti. Rodičovská dovolená je tří až čtyřletým tréninkem v reálných podmínkách.

Maminky, pokud hledáte práci po rodičovské dovolené, dejte si do životopisu intenzivní tříletý kurz v těchto oblastech: Komunikační dovednosti, Organizační dovednosti , Umění rozhodovat (se), Flexibilita, Komplexní řešení problémů, Schopnost řešit konflikty,

Iniciativnost, Schopnost učit se, Pedagogické dovednosti, Odolnost vůči stresu a bohužel i Krizový management a Kurz hledání úspor.

Budoucí maminky by mohly do životopisu napsat, že plánují si tento exkluzivní kurz absolvovat a nemusely by se bát, že je kvůli tomu nikdo nezaměstná.

Třeba posunete myšlení manažerů správným směrem a vaše následovnice se nebudou muset rozhodovat mezi kariérou a rodinou. Pokud Vás tato problematika zajímá, navštivte stránky Národního centra pro rodinu.

Bc. Radek Navrátil, kandidát ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR