Aktuality

sobota
1. dubna
2017

napsal(a)
MO SOCDEM
Kroměříž

Velvyslanec Maltské republiky navštívil Kroměříž. Město i radnici

| 31.03.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Významným hostem Maltských dnů, které se v Kroměříži konají v posledním březnovém týdnu, byl velvyslanec Maltské republiky v Česku Jeho Excelence Godfrey Pirotta. Významného představitele Malty, jehož doprovázela europoslankyně Olga Sehnalová, přijali na kroměřížské radnici místostarosta Marek Šindler, člen městské rady Karel Holík a tajemnice městského úřadu Jana Kutá.

Ve formální části setkání přivítal místostarosta Šindler pana Godfreye Pirottu na půdě města i radnice, konkrétně v obřadní síni, a připomněl, že jde o místa, které se významným způsobem zapsala do historie města a kde se i v současnosti konají důležitá setkání, přijetí významných hostů a také svatební obřady a vítání nových občánků Kroměříže do života. Maltský velvyslanec se poté podepsal do pamětní knihy města. Setkání proběhlo v příjemné přátelské atmosféře, kdy Jeho Excelence Godfrey Pirotta na pozvání k další návštěvě města a atraktivních míst a památek ze strany Marka Šindlera reagoval slovy: „Rád se do Kroměříže znovu vrátím a vezmu s sebou příště i manželku.“
Maltské dny jsou dalším dílem dlouhodobého projektu Evropských dnů, který v Kroměříži připravuje poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová a který dvakrát do roka představuje zemi předsedající Radě Evropské unie. Týdenní program věnovaný Maltské republice seznámil Kroměřížany s historií i současností ostrova ve Středozemním moři, s jeho památkami, zajímavostmi i kulturou.